Zpracování lehké kartonáže, výseky tiskovin

Zpracování lehké kartonáže

Při nabídce tisku kvalitní produkce pro archový ofsetový tisk, bylo jen dalším krokem rozšířit portfolio o výrobu obalů z hladké lepenky.  Výběr padl na stroj ZH – 880 BFT. Lepička umožňuje lepení jednobodových krabiček se samosvorným dnem. Tříbodové lepení je pak určeno pro plně profesionální využití i při výrobě velkokapacitních zakázek. Lepička je vybavená sekcí předohybu v prvním a třetím lomu.

Frikční nakladač je vybaven vibračním motorem, pomocí využití tohoto automatického systému probíhá nakládání plynule a s naprostou přesností. Frézy na obou stranách umožňují lepení lakovaných i laminovaných krabiček. Dalšími pracovními kroky po naložení zpracovávaného přířezu do stroje je provedení částečných předběžných skladů, složení dna, nanesení lepidla, provedení dalších skladů a lisování produktu před jeho vyložením ze stroje. Lisovacím modulem mohou produkty procházet buď jednotlivě, nebo zkompletovány do stohů po několika odpočítaných kusech.
Provozní rychlost i ostatní stavové informace se zobrazují na přehledném barevném dotykovém LCD displeji. Volitelně lze stroj modifikovat pro minimální výstupní šíři krabiček 35 mm. Pro zpracování je nutná maximální šířka krabičky v rozloženém stavu do 580 mm.

Takto malé krabičky mohou být na vysokorychlostní skládací lepičce zpracovávány po provedení určitých speciálních konstrukčních úprav na základě požadavků uživatele.

Výseky tiskovin

patří v dokončujícím zpracování k oblíbeným způsobům jejich závěrečné úpravy.  Papíry se pro tento účel používají od 200g a silnější. V praxi se setkáme často s výsekem chlopňových desek neboli desek s klopami v různém provedení, dále s výsekem etiket, blahopřání, krabic a krabiček aj.

Zajímavý výsek či ohyb přidá tiskovině na výjimečnosti a přitáhne pozornost uživatele. Často je ale použití výseku, ohybu nebo perforace záležitost velmi praktická. Zákazník má možnost skloubit kreativitu a účelnost a nechat si tak vyrobit pěkné a netradiční firemní materiály, kartonové obaly nebo dárkové předměty. Tvary výseků jsou dnes především o fantazii.
Perforace neboli proděravění papíru znamená, že je možné odtrhnout nebo ohnout určitou část tiskoviny. Zpravidla to bývá u různých kupónů nebo příloh, které mají další účel. Jedná se o složenky, slevové kupóny a v neposlední řadě i o různé vstupenky.


DOWNLOADS

Ukázky výsekových forem
vysek.pdf (16 kB)
ČSN EN ISO 9001:2008, ISO 14001:2004  (llc_logo_w.jpg) FSC_AJ_2018 (loga FSC na web-2.svg) Koenig & Bauer Group (kba_logo_w.jpg) Manroland Sheetfed (manroland_logo_w.jpg)


Quick contact

Questionnaire services, products >>
Data reception, printing files >>

+420 466 812 111

Monday–Friday: 8:00 am–5:00 pm

E-MAIL: obchod@fronte.cz