Zde bychom chtěli popsat lepenou vazbu, ve které složky řadíme za sebe do obálky se hřbetem. Výhodou je možný vyšší rozsah až do síly hřbetu 5 cm (oproti 5 mm u vazby V1). Lze vlepit i samostatný list (pozor list má dvě strany) a nevzniká ustoupení stran jako při vkládání složek do sebe. Nevýhodou vazby je, že ji nelze zcela rozevřít, tudíž kresba a texty jsou ve hřbetu hůře čitelné. Toto lze zmírnit opakováním shodné kresby cca 2 mm vlevo i vpravo podél hřbetu.
Obálka je připevněna ve hřbetu a také k první a poslední straně vnitřního bloku bočním lepením v šíři 6 mm podél hřbetu. S tím je třeba počítat při vytváření dat a na první a poslední straně vnitřního bloku ani na vnitřních stranách obálky neumístit text do těchto částí. Nepřizpůsobená přecházející kresba či text v těchto místech vytvoří tzv. „schůdek“, což je v tiskovině vidět jako uskočená a nenavazující kresba. Rovněž je třeba si uvědomit, že obálka, aby ji bylo možné dobře otevírat, má z vrchu podél hřbetu (6 mm od okraje hřbetu) rylu, do které je lépe také texty nedávat.
„Vyklápěčky“ (listy vyklopené mimo brožuru), musí být pro vazbu V2 minimálně o 12 mm užší, jinak by se jim mohlo stát, že je nikdo nikdy neobjeví díky hůře rozevíratelnému hřbetu.
Hřbet obálky musí mít minimální tloušťku 2 mm. Tomu musí odpovídat počet stran. Z křídového papíru o gramáži 80 g/m2 je to například minimálně 56 stran + obálka. Menší počet stran se dá úměrně nahradit vyšší gramáží papíru. Obálka musí mít minimálně 150 g/m2, ideálně 200 – 300 g/m2.
Slabinou této vazby je, že při častém nebo nešetrném používání může dojít k vypadávání listů. Tomu lze předejít používáním vazby V2 PUR - lepené pružným syntetickým lepidlem. Tato vazba odolá každému zatížení a nerozpadne se, ani kdybychom se o to snažili. Proto je vhodná například pro učebnice nebo celoročně používané katalogy.
Monday–Friday: 8:00 am–5:00 pm